Ruscona

Tento blog som napísala najmä tým žienkam, ktoré navštevujú nechtové salóny a dávajú si robiť gélové nechty :) Možno ste to ani nevedeli, ale existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú držanie gélových nechtov a v niektorých prípadoch to bohužiaľ ovplyvnia aj zákazníčky. Preto som sa pre Vás rozhodla napísať pár upozornení, pri ktorých sa možno nájdete a poviete si „ Fúha, veď toto robievam aj ja!“.

Posadíte sa za stôl, Vaša nechtárka Vám poriadne odmastí a očistí nechty. Toto je najdôležitejší krok, pri ktorom by ste už s rukami nemali nič robiť, len ich nechať voľne položené na stole. Pýtate sa prečo ?

Pred každou modeláciou ich musíte mať dôkladne odmastnené a očistené, pretože potom Vám vôbec nemusí „chytiť“ gél na prírodný necht. Veľmi ľahko môže dôjsť k jeho „odchlipovaniu“ a následnému odlúpnutiu. Toto platí aj po opilovaní nechtov a pri všetkých gélových vrstvách. Všetko iné môžete robiť až po konečnej vrstve, kde už Vaša nechtárka zotrela lepkavosť.

 • Podopretie rukami
  Najčastejšia vec, ktorú robia zákazníčky je, že si hlavu podoprú rukami, a veľmi často sa dotýkajú nechtami svojej tváre. Toto je tá najhoršia vec, ktorú môžete urobiť. Nielenže veľa z nás nosí „make up“ či krém, ale naša tvár je prirodzene mastná, a tým pádom nechty, ktoré Vám Vaša nechtárka na začiatku odmastnila a očistila, sú opäť také isté ako pred tým.
 • Vlasy
  Máte rozpustené vlasy a po nanesení gélu si zrazu uvedomíte, že Vám hrozne zavadzajú a začnete si ich buď prehadzovať rukami, alebo sa spýtate či si nemôžete dať gumičku. Budem sa znova opakovať, nemôžte. Nielenže budete mať v nechtoch malé ryhy od Vašich vlasov, ale opäť ich budete mať mastné a navyše budú Vaše vlasy polepené od gélu, čo nie je nič príjemné :)
 • Nádcha
  Choroba, ktorá sa nezaobíde bez vreckovky. Ak už máte nechty pogelované, je nevhodné, aby ste si počas modelácie fúkali nos. Samozrejme, ak je to nevyhnutné, žiadna „nechtárka“ Vám v tom nebude brániť, no je to opäť jeden z faktorov, ktorý negatívne ovplyvňuje trvácnosť a kvalitu gélových nechtov. Preto odporúčam, radšej sa preobjednajte na iný termín a preliečte sa v kľude doma :)
 • Telefonovanie
  Dnešná doba sa síce bez telefónov nezaobíde, no počas modelácie si od nich treba dať pauzu, teda aspoň od telefonovania, pretože hrozí, že sa počas hovoru dotknete nechtami vlasov alebo tváre.
 • Hľadanie vo vreckách alebo v kabelke
  Ak v kabelke nenosíte nič tajné, radšej požiadajte o pomoc Vašu nechtárku. Určite Vám rada pomôže.
 • Držanie rúk v lampe
  Veľmi dôležité je tiež držanie rúk v lampe. Dávajte pozor, aby ste ich nemali položené len na začiatku lampy a najmä aby ste ich nemali nakrivo. Ruku vložte hlbšie do lampy, a samozrejme rovno. Ak to tak neurobíte, gél Vám nemusí pekne vytvrdnúť, a dokonca Vám môže aj stiecť na jednu stranu.

Možno sa Vám budú zdať tieto moje upozornenia bezvýznamné, ale sú to naozaj veľmi dôležité veci, ktoré by ste mali pri modelácii dodržiavať, aby ste boli spokojné vy, ale aj Vaša nechtárka :)

Vaša Slávka