Ahojte,
Viem, že zverejnenie ďalšieho blogu som sľubovala už skôr, no času bolo veľmi málo, pretože sme sa zaoberali objednávaním noviniek pre RUSCONU. Napíšem k tomu len toľko, že sa je načo tešiť :)

Pre tentokrát som si pre Vás pripravila blog, ktorým vysvetľujem modeláciu gélmi RUSCONA, keďže veľa z Vás sa ma často pýtalo otázky ohľadom používania týchto produktov.

Pripravila som pre Vás dva druhy modelácie. Prvá je tá, kde je francúzska manikúra nad „C-čkom“ a druhá je pod „C-čkom“. Ja používam oba spôsoby, aj keď v minulosti som robila francúzsku manikúru len pod C-oblúk, v poslednej dobe sa mi zapáčilo robiť ju úplne na vrch pod lesk. Nato však musíte mať dobre kryjúce farebné gély. Ak máte málo kryjúce, ktoré musíte dať „nahrubo“, modelácia nebude pôsobiť pekne.

Fotopostup som urobila na nechte, na ktorom sme robili „dopĺňanie“. V tomto postupe mi ide hlavne o to, aby ste vedeli poradie používania určitých gélov, na ktoré ste sa ma často pýtali. Ak by ste chceli vidieť postup modelácie na šablónky, dajte mi vedieť a urobím ďalší blog :)

  • Tento bod je rovnaký pri oboch modeláciách. Čiže klasika-nechty dôkladne očistíme Cleanerom, upravíme kožičku, obrúsime odrastený prechod a celý nechtík aby sme odstránili „starý“ materiál. Dôkladne ich oprášime od prachu kefkou na prach a nanesieme Nail Prep. Minútku počkáme a môžeme naniesť extrémne tenkú vrstvu Profi Bond Haftgelu. Po polymerizácii lepkavosť v žiadnom prípade nezotierame. Zdôrazňujem však ešte raz, že to musí byť fakt tenká vrstva, pretože ak je hrubšia, ďalšia vrstva gélu sa bude „šmýkať“ a môže to mať opačný efekt-odchlipovanie. Ak aplikujete Profi Bond Haftgel správne, nechty Vám budú držať perfektne! Modelácia Ruscona
  • Tiež rovnaký bod pri oboch modeláciách. Na Profi Bond Haftgel, nanesieme tenkú vrstvu (trošičku hrubšiu ako lakovanie) modelačného gélu - nie však takú extrémne tenkú ako som písala pri nanášaní podkladového gélu. Z tejto vrstvy tiež nezotierame lepkavosť. Modelácia Ruscona
  • A) Pri prvom druhu modelácie, nanesieme na tenkú vrstvu modelačného gélu - kamufláž (vybrala som si Saharu). Po vytvrdnutí opäť nezotierame lepkavosť a urobíme C-oblúk modelačným gélom (Unique Builder). V tomto kroku môžeme zotrieť lepkavosť a nechtík opilníkujem pilníkom a blokom. Následne môžeme aplikovať francúzsku manikúru (White EXCLUSIVE French Gel). Na túto modeláciu používam len farebné gély, ktoré pekne kryjú aby nemala francúzska manikúra „hrubý efekt“. Po polymerizácii použijem lesk - Sapphire Glanz Gel - krásne zafixuje francúzsku manikúru, kamienky a akékoľvek zdobenie. Modelácia RusconaModelácia Ruscona B) Pri druhom spôsobe modelácie, nanesieme na tenkú vrstvu modelácie kamufláž - avšak nenanášame ju na celý nechtík ale len na lôžko a vytvoríme si ňou „smile“. Možno niektoré z Vás nepreferujete kamufláž, ale určite Vám ju odporúčam nakoľko Vám opticky predĺži lôžko a nechtík vyzerá oveľa krajšie. Lepkavosť nezotierame ani v tomto kroku a nanesieme francúzsku manikúru. Ja ju nanášam štetcom Liner 5. Po polymerizácii vymodelujeme C-oblúk (Unique Builder) - zotrieme lepkavosť - opilníkujem - a nanesiem lesk - Sapphire Glanz Gel :) Modelácia Ruscona Modelácia Ruscona Modelácia Ruscona

Dúfam som Vám aspoň trošku priblížila modeláciu s gélmi RUSCONA a že Vám to pomohlo. Ak by Vám bolo čokoľvek nejasné, kľudne sa mi ozvite.