Sugar effect Ruscona

Ahojte !

Dúfam, že dnešný extrémne teplý pracovný deň už máte úspešne za sebou. :-) Neviem ako vy, ale ja tieto horúčavy znášam v práci dosť ťažko. Salón mám orientovaný na zlú stranu, čiže Slnko mi tam pečie skoro celý deň, o tom príjemnom pocite keď sa potíte, Vám ani nemusím rozprávať :-D Teraz som už konečne doma zavretá v chladnom dome, tak som pre Vás začala robiť Step by step na „Sugar Effect“. Ja toto zdobenie zbožňujem a robím ho strašne rada, preto som sa rozhodla priblížiť Vám ho trošku viac.

Takže na začiatok je najdôležitejšie spomenúť, že „Sugar effect“ sa robí úplne na konci celej modelácie, na nelepkavý lesklý povrch samozrejme. :-)

Dôležité je tiež vybrať trblietky veľmi jemnej zrnitosti. Vtedy vynikne tento efekt úplne najlepšie. Ja som si vybrala trblietky Glitter Powder – 119- 9 a Glitter HOLO – 126-1.

Sugar effect Ruscona

Tento efekt robím väčšinou bielym gélom, konkrétne WHITE EXCLUSIVE French Gélom. Je najideálnejší, kvôli tomu, že sa s ním veľmi ľahko vytvárajú ornamenty. Taktiež sa nerozteká, čiže môžete celý necht namaľovať na prvý šup. Ak ste však začiatočníčky, odporúčam to robiť postupne ako som Vám to aj znázornila na ukážkach.

  • Na pripravený necht namaľujem štetcom LINER 5 ornament, následne poprášim tento ornament práškom (možno sa Vám to bude zdať neobvyklé, ale prášok si naberám Pusherom, a jemne prášim tam kde potrebujem. Len ho po použití dôkladne očistite !!!)
    Treba dať pozor aj na to, aby sa prášok sypal na ornament trošičku z diaľky-cca 1cm, aby sme sa ho náhodou nedotkli - keďže nie je vytvrdnutý v lampe.
    Poklepem trošku po prste aby nadbytočný prášok spadol a môžeme ho dať do lampy. Sugar effect Ruscona
  • Po vytvrdnutí v lampe, vezmeme kefku na prach a dôkladne necht oprášime. Netreba sa báť. :-) Sugar effect Ruscona
  • Ako som vyššie spomínala, ornament vieme urobiť aj na prvý krát, ale ak ste začiatočníci, pre istotu to robte postupne. Čiže ďalej pokračujeme tak ako v prvom kroku, namaľujeme ornament, dáme prášok, oklepeme prst od prebytočného prášku, a dáme do lampy. Následne poriadne oprášime a Sugar Effect je na svete. :-) Sugar effect Ruscona Sugar effect Ruscona

Pri tomto zdobení nám vzniká trošku „bordel“. Dúfam že Vás to napriek tomu neodradí a pustíte sa do toho s chuťou ! :-) Čakám na Vaše fotky, poznatky, otázky :-)